درام واحد پول ارمنستان ,درام ,قیمت درام ,تعویض پول  درام واحد پول ارمنستان و تبدیلات آن

 

 
درام (در ارمنی դրամ) نام واحد پول کشور ارمنستان است. خود واژهٔ درام از «درم» پارسی میانه وارد زبان ارمنی شده. پارسی میانه خود، این واژه را از واژه یونانی دراخما وام گرفته بود. تلفظ‌های گوناگونی از آن واژه در خاورمیانه رواج گرفت مانند درم، درهم و درام.

امروز در زبان ارمنی واژه درم معنی پول هم می‌دهد.

هر درام معادل تقریبا 28ریال ایران است.سکه های ۱۰ و ۲۰ و ۵۰ و ۱۰۰ و ۲۰۰ و۵۰۰ درامی و اسکناسهای ۵۰ تا ۵۰۰۰۰ درامی در این کشور رایج است

فرمول حساب تبدیل درام به تومان ودلار البته سرانگشتی ها 

پول ارمنستان درام ضرب در عدد3 میشه تومان و تقسیم بر سه با حذف سه صفر میشه دلار

برای حساب دقیق هم من قیمت روزانه یک دلار را با درام گذاشتم قیمت دلار هم که خودت از بازار می گیری حساب می کنی . (ماشین حساب بدم خدمتون)

اسکناسهای ارمنی

پول ارمنستان


ترتیب 50 و100و500و1000و5000و20000 درامی  

 اما کجا پولمان را تبدیل کنیم ؟

ایران


 

کجا پولمان را تبدیل کنیم ؟سر مرز نور دوز وارد پایانه مرزی که می شود یک صرافی وجود دارد که می توانید پولتان هرچی هست را تبدیل به درام کنید این صرافی اولین و تنها صرافی مجاز در مرز ایران و ارمنستان (پایانه مرزی نوردوز ) بوده و در راستای تكریم اربابان رجوع بصورت شبانه روزی و بدون تعطیلی آماده ارائه خدمات ارزی به مسافرین، تجار، شركتهای حمل و نقل، شركتهای مسافر بری و غیره می باشد. ارزهای مورد معامله این صرافی عبارتند از: درام – دلار – یورو – مانات آذربایجان – لیره تركیه كه قیمت به صورت روزانه و بر اساس نرخ بانك مركزی تعیین و ارائه میگرددصرافی حضرتی با مدیریت علی حضرتی اینم وب سایت وتلفنش

http://sarrafihazrati.com/news.php

ارمنستان

اول یک نکته :اگر توی ارمنستان پولتان تمام شد باز جای نگرانی نیست ؟!! اخیرا بعضی از هموطنان به هر دلیلی در كشور ارمنستان با كمبود ارز مواجه شده اند نگران یك چنین اتفاقات ناگوار نباشید زیرا فقط كافی است با شماره تلفن 0037494019003 از داخل كشور ارمنستان ( هر نقطه از كشور ارمنستان كه هستید )با ما تماس بگیرید و نگرانی خود را بر طرف كنید.

توی ایروان هم از بانکها که تعدادشون کم هم نیست می تونی چنج کنی

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 آذر 1389    | توسط: هاشم ملایجردی    |    |
نظرات()